Działalność charytatywna Wyroczni z Omaha

Jing_Ulrich_and_Warren_Buffett

Jeden z najbogatszych ludzi świata, Warren Buffett, znany jest z oszczędnego stylu życia. Tytuł magistra nauk ekonomicznych uzyskała na kolumbijskim Buisiness School, gdzie wykładał Benjamin Graham, ceniony przez Buffeta autor książek na temat ekonomii. Obecnie majątek inwestora przekracza 70 miliardów dolarów.

Warren Buffett jest założycielem fundacji swojego imienia. W 2006 roku zadeklarował , że ponad 12 milionów Berkshire Hathaway przekaże fundacjom, prowadzącym działalność charytatywną.

Do niezwykłych obietnic, jakie złożył Warren Buffett, należy deklaracja przekazania 99% majątku na cele dobroczynne. W 2010 roku, razem z Billem Gatesem założył fundację Giving Pledge, stawiającą sobie za cel działania propagowanie dobroczynności wśród najbogatszych osób na świecie. Przekazanie części majątku ubogim, zadeklarowało około 40. miliarderów.

Wśród akcji charytatywnych, jakie budzą sporą sensację, jest lunch, na którym Warren Buffett spotyka się ze zwycięzcą licytacji. Aukcja organizowana jest od szesnastu lat i cieszy się ogromną popularnością wśród najbogatszych ludzi Ameryki. W 2006 roku za możliwość wspólnego obiadu z Buffetem, inwestor zapłacił 620 tysięcy dolarów. Podziękował w trakcie spotkania za nauki, z jakich skorzystał, obserwując działalność miliardera.

W 2012 roku za wspólny obiad z milionerem zapłacono 3 miliony 456 tysięcy 789 dolarów. Na spotkanie, jakie wydaje Warren Buffett w jednej z nowojorskich restauracji, można zaprosić siedem osób. Rozmowa z kontrowersyjnym filantropem może dotyczyć wszystkich, interesujących zwycięzcę aukcji, tematów. Jednak zabroniona jest rozmowa na temat bieżących inwestycji, jakie planuje Warren Buffett.

Wśród działań dobroczynnych wymienia się wsparcie finansowe, udzielane amerykańskim szkołom. Miliarder, wraz z Billem Gatesem przeznaczyli ponad miliom dolarów na program nauki gry w brydża. Oryginalny projekt ma swoje źródło w zainteresowaniach zaprzyjaźnionych miliarderów, którzy chętnie biorą udział w turniejach brydża i grają ze sobą przez Internet.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz