Działalność fundacji dla zwierząt

animal-welfare-1116215_1280

O naszym człowieczeństwie świadczy stosunek do zwierząt. Pomoc mniejszym braciom wypływa z potrzeby serca ludzi, którym ich los nie jest obojętny.

Fundacja Serce dla Zwierząt niesie pomoc zwierzętom bezdomnym, wymagającym leczenia i opieki. Działalność Fundacji opiera się na wolontariacie. Członkowie organizacji walczą o prawa czworonożnych przyjaciół, prowadzą działalność edukacyjną, uświadamiając konieczność działań nad ograniczaniem rozrodu bezpańskich zwierząt.

Pomoc zwierzętom to także poszukiwanie domu dla porzuconych psów i kotów. W tym celu prowadzona jest szeroka współpraca z mediami oraz schroniskami i lecznicami dla zwierząt. Fundacja edukuje dzieci, jak odpowiedzialnie postępować z przygarniętymi zwierzętami. Stworzenia, oczekujące na adopcję, często znajdują tymczasowe schronienie w prywatnych domach ludzi, pomagających w opiece nad nimi. Wśród celów, jakie stawia sobie Fundacja, niosąca pomoc zwierzętom, znajdują się zapisy, zwracające uwagę na konieczność pozyskiwania środków na działalność, między innymi poprzez lobbing, prowadzony na rzecz zwierząt.

Każdy człowiek może wesprzeć działania Fundacji.

Wszystko o akcji Pusta Miska

Towarzystwo opieki nad zwierzętami w Krakowie jest pomysłodawcą akcji, noszącej nazwę Pusta miska. Pomoc zwierzętom umożliwić mają środki finansowe, pozyskane z reklam i składek pieniężnych, w ramach Wirtualnej Adopcji.

Chętni na umieszczenie odpłatnie reklamy na stronie internetowej www.pmiska.pl, przyczyniają się do propagowania akcji pomocowej. Każdy, kto wejdzie na stronę, niesie pomoc zwierzętom. Wyświetlana jest reklama, co skutkuje pozyskaniem środków finansowych dla schroniska.

Zalety Wirtualnej Adopcji

Nie wszyscy miłośnicy zwierząt mogą przygarnąć psa lub kota. Przeszkodą są warunki mieszkaniowe, posiadanie własnych zwierząt, czasem alergia na sierść.

Pomoc zwierzętom na odległość jest szansą dla bezdomnych, często chorych zwierząt, na dodatkowe wsparcie i leczenie. Dokonanie adopcji jest niezwykle proste. Wystarczy wysłać zgłoszenie i każdego miesiąca wpłacić niewielką kwotę na rachunek danego schroniska. Takie wsparcie dla zwierząt możliwe jest w wielu schroniskach na terenie Polski.

Fundacja Centaurus na pomoc koniom

W 2006 roku powstała międzynarodowa organizacja charytatywna, niosąca pomoc zwierzętom. Dzięki jej działalności zostało uratowanych od śmierci wiele koni, osiołków, a także zwierzęta gospodarskie i domowe. Możliwa jest także wirtualna adopcja.

Darczyńców Centaurus poszukuje na całym świecie. Na stronie internetowej Fundacji na bieżąco ukazywane są zwierzęta, dla których organizowana jest pomoc. Wielu znanych i lubianych artystów i dziennikarzy daje przykład miłości i dobroczynności, wspierając działalność Fundacji finansowo oraz swoim wizerunkiem.

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz