Sprzęt medyczny

surgery-676385_1280

Nowoczesny sprzęt medyczny jest inwestycją, na którą wielu szpitali nie stać. Chociaż odgrywa jedną z najważniejszych ról w leczeniu chorych, brakuje go w placówkach medycznych całego kraju.

Pomoc w doposażeniu szpitali i ośrodków zdrowia w najpotrzebniejszy sprzęt medyczny, niosą organizacje charytatywne. Potrzebne fundusze na zakup sprzętu pochodzą z funduszy fundacji, zakładanych przez bogatych obywateli, jak i z datków, płynących z rozmaitych zbiórek. Przekazanie niewielkiej kwoty, zwielokrotnionej przez wielu ofiarodawców, prowadzi do dysponowania pokaźnymi sumami, umożliwiającymi wydatkowanie na niezbędny sprzęt medyczny.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pomaga szpitalom

Jerzy Owsiak jest organizatorem i pomysłodawcą wielkiej akcji charytatywnej, której celem jest zakup specjalistycznego sprzętu, ofiarowanego szpitalom. Serduszko WOŚP – u, znajdujące się na urządzeniach szpitalnych, to znak pomocy, jaką obywatele Polski niosą potrzebującym.

Sprzęt medyczny, zakupiony z funduszy Wielkiej Orkiestry, trafiał na oddziały dziecięce i geriatryczne. Zwłaszcza na oddziałach dla starszych osób występują największe braki urządzeń. Fundacja Jurka Owsiaka przeznaczyła ponad 46 milionów złotych na pomoc seniorom. Zostały zakupione elektronicznie sterowane łóżka, kardiomonitory, hydrauliczne podnośniki, urządzenia badawcze, wózki inwalidzkie, pionizatory, materace przeciwodleżynowe i wiele innych. Oprócz szpitali, w potrzebny sprzęt medyczny zaopatrywane są również Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze.

Gwiazdy Dobroczynności

Znani i lubiani artyści włączają się w akcje charytatywne, niosące pomoc potrzebującym na całym świecie. Wykorzystując swoją popularność organizują akcje dobroczynne, organizują zbiórki pieniędzy, pomagają w wyposażeniu szpitali w sprzęt medyczny i w organizowanie pomocy cierpiącym dzieciom.

W 2016 roku Kapituła Gwiazd Dobroczynności przyznała honorowe tytuły wielu artystom.

Laureatem plebiscytu został Artur Żmijewski. Od 2007 roku aktor pełni funkcję Ambasadora Dobrej Woli UNICEF-u. w ramach swoich obowiązków przebywał w Etiopii, gdzie spierał zbiórki funduszy dla ośrodków, opiekujących się niedożywionymi dziećmi. Dzięki jego wsparciu otrzymały one potrzebny sprzęt medyczny i fundusze na zakup szczepionek.

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn wspiera Fundację Herosi. Niesienie pomocy dzieciom z chorobami nowotworowymi oraz dzieciom z domów dziecka jest głównym zadaniem Fundacji. Polscy sportowcy organizują zbiórki pieniężne, spotykają się z najmłodszymi na treningach, a także odwiedzają dzieci w szpitalach. Aktywna współpraca siatkarzy z Fundacją umożliwiła zakupienie sprzętu medycznego o wartości 250 tysięcy złotych.

Działalnością charytatywną zajmują się Irena Santor i Jerzy Stuhr. Aktor uczestniczy w tworzeniu Centrum Psychoonkologii. Irena Santor prowadzi działalność edukacyjną wśród kobiet na rzecz walki z nowotworami piersi. Artyści wykorzystują własne doświadczenia w walce z chorobą, aby uświadomić innym, że najważniejsza jest profilaktyka, a w wypadku choroby – pozytywne nastawienie i korzystanie z fachowej pomocy w trakcie trudnego zdrowienia.

 

 

 

 

Dodaj komentarz